Fontos meccset bukott a Napoli, célegyenesben az Udinese

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában a Napoli fontos meccset veszített a Bologna otthonában, míg az Udinese és a Lazio is győzött, aminek köszönhetően a friuli zebrák kerültek legközelebb a harmadik, BL-indulást érő hely eléréséhez.

A Bajnokok Ligája-indulást jelentő harmadik helyért harcoló Napoli a Bologna otthonában kapott ki 2–0-ra, így visszacsúszott a tabellán, és nehéz helyzetbe került az utolsó forduló előtt – a találkozót egyébként mindkét csapat tíz emberrel fejezte be. A Bologna már hét mérkőzés óta veretlen.

A Napoli botlását kihasználta az Udinese és a Lazio is: előbbi odahaza gyűrte le 2–0-ra a Genoát (a nyártól Tőzsér Dániellel erősítő vendégek a 38. perctől kettős emberhátrányban futballoztak), utóbbi az Atalanta otthonában nyert 2–0-ra. A római együttesnek nehéz dolga lesz az utolsó fordulóban, hiszen az Interrel csap össze. Az Udinesének ezzel szemben egy döntetlen is elég lehet a Catania ellen vasárnap este. Az is biztossá vált, hogy az AS Roma a következő idényben nem szerepelhet a nemzetközi porondon.

Eredmények:

Lecce–Fiorentina 0–1 (Cerci 35.)
Roma–Catania 2–2
(Totti 52., 77., ill. Lodi 58. – 11-esből, Marchese 68.)
Siena

Atalanta–Lazio 0–2
(Kozák 35., Cana 92.)
Bologna–Napoli 2–0
(Diamanti 17., Rubin 64.)
Novara–Cesena 3–0 (Rigoni 28., 68., 86. – az első kettőt 11-esből)
Palermo–Chievo 4–4 (Miccoli 10., 19. – az elsőt 11-esből, Donati 74., Silvestre 89., ill. Pellissier 28. – 11esből, 72., Uribe 30., Luciano 46.)
Udinese–Genoa 2–0 (Di Natale 30., Floro Flores 66.)
Cagliari–Juventus 0–2 (Vucsinics 5., Canini 74. – öngól)
Internazionale–AC Milan 4–2 (D. Milito 14., 52., 79. – az utóbbi kettőt 11-esből, Maicon 88. ill. Ibrahimovic 44. – 11-esből, 46.)